اهدای تحقیقات بیدل شناس افغان به بنیاد بیدل دهلوی

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، مجلد چهارم از کتاب «انسان شناختی بیدل»  با موضوع : شناخت شناسی و روش شناختی اشعار بیدل تالیف بیدل شناس نامدار دکتر نورالحق کاوش، که در انتشارات آیدا در بوخوم آلمان  منتشر شد به همراه سه جلد دیگر این اثر پژوهشی به دبیرخانه بنیاد بیدل دهلوی اهدا شد.

دکتر نورالحق کاوش، بیدل شناس مشهور، در سه جلد گذشته مجموعه آثار پژوهشی اش درباره مهم ترین پیشینه های دور و نزدیک اثرگذار برهستی-جهان-انسان شناختی بیدل تحقیقات کم سابقه و جامعی ارائه کرده است.

دکتر نورالحق کاوش که اهل هرات افغانستان است اکنون سالهاست که در کشورآلمان اقامت دارد و به تحقیق و تدریس مشغول است. وی پیش از این چندین بار ارزش و روشمند تحقیقی درباره تجلی عرفان در آثار بزرگان  زبان فارسی تالیف کرده است.

وی یکی از مهمانان پنجمین کنگره بین المللی عرس بیدل است که مقاله ای را با عنوان اصالت انسان در شعر بیدل به دبیرخانه کنگره ارسال کرده است.

دکتر نورالحق کاوش اظهار امیدواری کرده است که حاصل یک عمر تحقیق و پژوهش خود  در حوزه بیدل شناسی را بعد از این در بنیاد بیدل دهلوی چاپ و منتشر کند و از این رهگذر بتواند با جامعه  ادبی و مخاطبان گسترده ایرانی ارتباط برقرار کند.  

یادآوری می‌شود نورالحق کاوش در آثار خود علاوه بر وجوه ادبی و بلاغی آثار بیدل، به تشریح و تفسیر افکار و اندیشه های آن شاعر بزرگ پرداخته است.

[ad_2]
لینک خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *