بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت

کتاب های روانشناسی همواره جز پرطرفدارترین کتاب ها در کتابخانه ها و فروشگاه های کتاب هستند . به همین علت تصمیم گرفتیم پست امروز را به معرفی بهترین های این حوزه اختصاص دهیم .

درصورتیکه اهل مطالعه باشید حتماً  به کتابهای پرفروش و خوش نام حوزه روانشناسی و خودشناسی نیز سری زده اید  و مطالعه ای در این باب داشته اید . امروزه حوزه روانشناسی جز محبوب ترین و در واقع پرکاربردترین حوزه ها محسوب می شود که علاقه مندان زیادی نیز دارد . در ادامه تعدادی از بهترین کتاب های این حوزه را باهم مرور خواهیم کرد؛

تعبیر خواب (زیگموند فروید)

کمتر کسی است که با فروید آشنا نباشد . وی که تحول عظیمی را در علم روانشناسی ایجاد کرده است و هنوز هم بسیاری از کتابهایش از منابع مهم آزمون فراگیرارشد در رشته روانشناسی بوده است ، با انتشار کتاب تعبیرخواب خود توانست نکات جالبی را که تا پیش از آن مورد توجه قرار نگرفته بود را عنوان کند . از نکات جالب در مورد این کتاب مهجور بودن آن به مدت ۸ سال پس از انتشار بود که به طرز عجیبی پس از این مدت زمان توانست فروش بسیار بالایی داشته باشد و تبدیل به یکی از بهترین کتابهای این حوزه شود .

انسان و سمبل هایش (کارل یونگ)

اهالی حوزه روانشناسی ، یونگ را بابت نظریاتش در باب روانشناسی تحلیلی می شناسند . یونگ در کتاب انسان و سمبل هایش به تأثیر فرهنگ هر کشور بر شکل گیری شخصیت افراد آن کشور و نیز به مفهوم “کهن الگو” می پردازد .

سفر یک دانشمند به دیدن در سه  بُعد (سوزان بری)

این کتاب که نسبت به دو کتاب قبل جدیدتر می باشد و در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است ، درواقع داستان فردی است که به دلیل بیماری اش نمی تواند دنیا را مانند سایرین ببیند ! اما  سرانجام پس از طی کردن فرآیند درمانی خود موفق می شود که به مشاهده دنیا در سه بُعد بپردازد ! شما با مطالعه این کتاب با آزمون جالب “درک عمق” آشنا می شوید و و با کشف پیچیدگی و قابل تغییر بودن مغز انسان شگفت زده خواهید شد .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *