حوزه وزارتی ویترین وزارتخانه است/ مدیریت صادقانه را دنبال می کنم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید حوزه وارداتی وزارت ارشاد صبح امروز شنبه ۲۵ شهریور با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

صالحی در این مراسم گفت: هر فردی که وارد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می شود به نحوی عضو خانواده این وزارتخانه باقی می ماند.

وی با اشاره به ویژگی های فردی و سابقه فعالیت های امین عارف نیا مدیرکل پیشین حوزه وزارتی ادامه داد: آقای عارف نیا با حضور در شهرداری تهران می تواند شرایط گسترش همکاری های فرهنگی و اجتماعی آن با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را فراهم آورد. حوزه وزارتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای اهمیت بسیاری است و می توان از آن به عنوان ویترین وزارتخانه یاد کرد. این حوزه ویترین کارآمدی و همچنین مجموعه چگونگی آداب و تعاملات وزارتخانه را نشان می دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه وزارتی ویترین اخلاق اسلامی و انسانی است و به عنوان مویرگ ارتباطی و شبکه اتصال با دیگر مجموعه های آن محسوب می شود.

صالحی در ادامه بر نقش هماهنگی، پیگیری تصمیمات و کارشناسی برای تصمیم های مهم وزارتخانه تاکید کرد و گفت: حوزه وزارتی باید با تعصب و پیوستگی جمعی و حداقل تنش و حداکثر هم افزایی اقدامات و فعالیت های وزارتخانه را به نتیجه برساند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات امین عارف نیا مشاور وزیر و مدیرکل پیشین حوزه وزارتی وی را فردی با مدیریت جدی، صادقانه و پرانرژی دانست و گفت: همه اخلاق به دو اصل صداقت و امانت وابسته است و من نیز تلاش می کنم در این دوره مدیریت صادقانه را دنبال کنم. آقای عارف نیا در مدتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند پایه گذار ایده های خوب و مناسبی بودند که بعد از این هم تداوم می یابد.

وی ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های علی جنتی و سیدرضا صالحی امیری، محمدمهدی احمدی مدیرکل جدید حوزه وزارتی را فردی با سابقه علمی و دینی برشمرد و گفت: آقای احمدی به عنوان مدیرکل حوزه وزارتی فردی با مدیریت اعتدال و تعادل است. دلیل انتخاب آقای احمدی به عنوان مدیرکل این حوزه آشنایی وی با بدنه وزارتخانه است که این امر موجب ایجاد سرعت در عملکرد وزراتخانه می شود. همچنین تعامل وی با استان ها و توجه به تولیدات فرهنگی و هنری آن ها از دیگر دلایل انتخاب وی برای این سمت بود. امیدوارم با حسن مدیریت، برنامه ریزی و تعامل مدیرکل حوزه وزارتی، شرایط رو به پیشرفتی در وزارتخانه داشته باشیم.

در بخش دیگر این برنامه امین عارف نیا مشاور وزیر و مدیرکل پیشین حوزه وزارتی ضمن تقدیر از زحمات سیدرضا صالحی امیری و علی جنتی گفت: مدیرکل حوزه وزارتی باید مشاور امین و صادق وزیر باشد.

وی افزود: مدیرکل حوزه وزارتی همچنین باید بتواند با صداقت خود مسایل و چالش های وزارتخانه را رصد و آن ها را صادقانه به وزیر منتقل کند و برای حل و فصل آن ها رسیدگی های لازم را داشته باشد تا این وزارتخانه بتواند روی ریل توسعه حرکت رو به جلویی داشته باشد. نظم، سرعت عمل، دقت و مردمداری از الزامات این جایگاه است و آقای احمدی به این ویژگی ها شهره هستند.

عارف نیا ادامه داد: در مدت حضورم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کردم با برنامه ریزی، مشورت و جلب همکاری همه دست اندرکاران و همکاران حوزه وزارتی نقش مفیدی برای راهبری این حوزه ایفا کنم.

در پایان این آیین هم محمدمهدی احمدی مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی ضمن تقدیر از حسن اعتماد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امیدوارم ظرفیت پذیرش چنین مسئولیتی را داشته باشم و تلاش می کنم با تدبیر، درایت و برنامه ریزی پاسخگوی این اعتماد باشم.

وی افزود: خوشحالم که مورد اعتماد وزیری با شانیت فرهنگی، علمی و دینی هستم که خود مورد وثوق بزرگان نظام، مراجع تقلید و مراکز علمی و فرهنگی است. حوزه وزارتی آینه ماهیت و شخصیت وزیر است. رفتار، گفتار و چگونگی تعامل این حوزه با ارباب رجوع ماهیت آن را تبیین می کند.

احمدی در پایان ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های امین عارف نیا گفت: امیدوارم بتوانیم با همکاری ایشان در شهرداری تهران فعالیت های مشترکی میان این سازمان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های فرهنگی و هنری داشته باشیم زیرا هر دو سازمان دارای ظرفیت های بسیاری در زمینه های فرهنگی هستند.

در پایان این برنامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح تقدیری به امین عارف نیا اهدا و حکم محمدمهدی احمدی مدیرکل حوزه وزارتی را نیز به وی ابلاغ کرد.

امین عارف نیا در حکمی از سوی سیدرضا صالحی امیری وزیر وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ بیست و دوم آبان ماه سال ٩۵  به عنوان مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی در این وزارتخانه منصوب شد و در حال حاضر در حکمی از سوی محمدعلی نجفی شهردار تهران به عنوان مشاور شهردار تهران و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران منصوب شده است.

محمدمهدی احمدی نیز پیش از این به عنوان مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به فعالیت بود و در حکمی از سوی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ بیست و دوم شهریور ماه سال جاری به عنوان مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی منصوب شد.

[ad_2]
لینک خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *