کتابخانه بدون کتاب جهان!

دنیای کتاب بسیار جذاب است اما گاهی مطالعه یک کتاب می تواند بسیار زمان بر باشد . تصور کنید افراد بتوانند علاوه بر مطالعه کتاب ، گاهی به تجربیات افراد مختلف با موضوعات دلخواهشان گوش فرادهند. کتابخانه ای انسانی در دانمارک ایده جالبی را به اجرا درآورده است.

در کشور دانمارک یک کتابخانه تصمیم به اجرای ایده ای جالب برای افراد با روحیات و علاقمندی های مختلف گرفته است . در این کتابخانه هیچ کتابی پیدا نمی شود ! و بجای کتاب افرادی با تخصص ها و موضوعات مختلف حضور دارند و کافی است افرادی که به کتابخانه مراجعه می کنند ، موضوع دلخواه خود را انتخاب کنند تا به این افراد ارجاع داده شده و برای ساعتی با آنها هم کلام شده و تجربیات و داستان ها و دانستنی های آنها را بشنوند.

نکته جالب دیگر در این کتابخانه این است که همانند قرض گرفتن کتاب در کتابخانه ، این افراد نیز قرضی هستند و شما بجای قرض کردن کتاب ، این افراد را برای مدتی کوتاه قرض کرده و از تجربیات و اطلاعاتشان بهره مند می شوید .

این ایده نکات مثبت دیگری مانند تعامل بیشتر افراد با یکدیگر و ایجاد روابط دوستانه مراجعه کنندگان با انسان های قرضی این کتابخانه می شود . همچنین برای افرادی که وقت زیادی برای مطالعه کتاب ندارند یک نسخه صوتی و تصویری زنده از کتاب محسوب می شود که می تواند برای افراد مختلف بسیار مفید باشد .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *