کتاب به کمک محیط بانان میرود

به گزارش «بهداشت نیوز» طبق خبر رسیده، امیرحسین بختیاری مدیر انتشارات ایرانشناسی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ محیط زیستی و  کمک به محیط‌بانان گفت: دی‌ماه ۹۵ هزاران ایرانی به درخواست محمد درویش، مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست به یاری محیط‌بانان دربند شتافتند.

با تلاش مردم ۴۷ میلیون تومان جمع‌آوری و گره کار دو محیط‌بان گشوده شد. اما این پایان راه نیست. سالانه محیط‌بانان و هم‌یاران محیط زیست در سراسر ایران هنگام انجام وظیفه و پاسبانی از طبیعت این سرزمین کهن دچار جراحت، بیماری و دعوای قضایی می‌شوند. درآمد کم و کار شیفتی آن‌ها باعث می‌شود که اندوخته‌ای برای چنین روزهایی نداشته باشند.

او افزود: وظیفه ماست که برای کمک به کسانی که بدون آن‌ها طبیعت ایران آینده‌ای نخواهد داشت به پا خیزیم. البته این کمک تنها مالی نیست. افزایش آگاهی محیط‌زیستی نیاز به عزم ملی دارد تا از این طریق (ترویج فرهنگ محیط زیست) زمینه آسیب برای محیط‌بانان کاهش یابد. انتشارات ایرانشناسی نیز در راستای رسالت خویش در زمینه ترویج فرهنگ محیط‌زیست همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست ایران ۴۰ درصد از خرید هر کتاب خود  را صرف کمک به محیط‌بانان دربند و هم‌یاران محیط زیست ایران می‌کند.

شانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست ایران ۶ تا ۹ اسفندماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. انتشارات ایرانشناسی در سالن ۳۵، غرفه ۳۸۶ میزبان علاقه‌مندان و حامیان محیط زیست کشور خواهد بود.

منبع: ایسنا

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *