کتاب «خانواده مسلمان و فضای مجازی» منتشر شد

[ad_1]

به گزارش منابع خبری رسمی، دفتر نشر فرهنگ اسلامی به تازگی کتاب «خانواده‌ مسلمان و فضای مجازی» را به قلم سیدسعید رضا عاملی رئیس دانشکده مطالعات جهان، استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو جدید شورای عالی فضای مجازی منتشر کرده است.

دغدغه‌ اصلی نویسنده این کتاب بهره‌گیری از فضای مجازی برای توسعه و پیشرفت و تسهیل زندگی مردم و ارتقای فرهنگ و تصحیح روابط بین‌فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی است.

این اثر با هدف بازتعریف فضای مجازی مفید، موثر، سالم و پویا برای خانواده مسلمان نوشته شده است تا در پرتو این مباحث، هم به جنبه‌های آموزشی برای چگونگی استفاده از این فضا پرداخته شود و هم خانواده‌ها با ظرفیت‌ها و خطرات و آسیب‌های فضای مجازی نسبت به اعضای خانواده خود در گروه‌های سنی و جنسی متفاوت آشنا شوند.

این کتاب در ۱۰ فصل زیر تدوین شده است:

خانواده در گفتمان فکری و اجتماعی غرب، خانواده و ویژگی‌های آن در اسلام، سبک زندگی ایرانی – اسلامی و الگوی خانواده مطلوب، روندهای تغییر خانواده در جهان، خانواده دوفضایی، سواد مجازی (اینترنتی) خانواده، خدمات مجازی برای خانواده در جهان غرب، خدمات مجازی خانواده در جهان اسلام و راهبردهای ارتقا خانواده مسلمان در پیوند با فضای مجازی.

کتاب ۳۶۰ صفحه‌ای «خانواده مسلمان و فضای مجازی» در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با بهای ۲۳ هزار تومان از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

[ad_2]
لینک خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *