8 روش برای کتابخوان شدن!

اگر شما هم بارها و بارها در جاهای مختلف درباره فواید مطالعه خوانده اید و توسط اطرافیان و دوستانتان به کتابخوان شدن تشویق شده اید ، اما هنوز کتابخوانی را شروع نکرده اید ، بهتر است به موارد زیر که از راههای تشویق کردن خودتان به مطالعه می باشد توجه فرمایید ! پس با ما همراه باشید؛

1- برای شروع و قدم گذاشتن در راه کتابخوانی ، بهتر است از دوستان و نزدیکانتان و یا حتی معلم ها و استادیتان که از خلقیات و توانایی های شما آگاهی بیشتری دارند و می توانند راهنمای خوبی در این زمینه باشند،  استفاده نمایید . از آنها بخواهید کتابهایی به شما معرفی کنند تا مطالعه را با آنها آغاز کنید .

2- کتابی را انتخاب کنید که موضوع آن به زندگی شخصی شما نزدیک تر باشد . اینگونه شما ترغیب می شوید که بیشتر آن را مطالعه نمایید و بیشتر اطلاعات کسب کنید .

3- درصورتیکه وقت زیادی برای مطالعه ندارید می توانید از مدت زمان کوتاه (بطور مثال 10 تا 15 دقیقه در روز) آغاز کنید. اینگونه طی یک هفته تا 10 روز مطالعه بخشی از زندگی شما خواهد شد و به آن عادت می کنید .

4- از کتابهایی شروع کنید که تعداد صفحات کمتری دارند . برای شروع بهتر است از کتابهای 400-500 صفحه ای دوری کنید! سنگ بزرگ علامت نزدن است!!!

5- در انتخاب کتاب ، موضوع درستی را انتخاب کنید .

6- سعی کنید بعد از مطالعه اولین کتاب ، موضوع متفاوتی را برای خواندن انتخاب کنید تا محدود به یک موضوع خاصی نشوید .

7- مطالعه فقط کتاب خواندن نیست . شما می توانید بعد از خواندن یک کتاب به سراغ یک مجله یا مقاله یا هرچیز خواندنی دیگری بروید .

8- درصورتیکه چشم شما با مطالعه خسته می شود و یا حمل کتاب برایتان سخت است می توانید کتابهای صوتی را انتخاب نمایید . اینگونه شما در هر مکانی که باشید براحتی می توانید کتاب مورد علاقه خود را مطالعه نمایید!

در پایان امیدواریم که موارد فوق ، بتواند در انتخاب کتاب مناسب و نیز آغاز راه شیرین مطالعه و کتابخوانی شما موثر باشد .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *